Czy warto wziąć auto w leasing?

Kupno odpowiedniego samochodu bardzo często jest niezwykle ważną inwestycją dla firmy, niezbędną dla jej prawidłowego rozwoju. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się to być zbyt dużym wydatkiem, szczególnie dla małego, początkującego przedsiębiorstwa. Warto jednak wiedzieć, że rynek finansowy ma do zaoferowania w tej kwestii wiele interesujących propozycji. Szczególnie dobrym pomysłem wydaje się być wówczas wzięcie samochodu w leasing.
Leasing jest rozwiązaniem bardzo korzystnym, choć warto pamiętać, że jednocześnie nie jest on całkowicie wolny od wad. Jednym z najważniejszych mankamentów jest fakt, że samochód w leasingu przez cały okres spłacania jego wartości de facto nie jest naszą własnością. Sprawia to pewne problemy chociażby przy uzyskiwaniu zniżki na ubezpieczenie. Z drugiej strony warunki skorzystania z leasingu często są naprawdę atrakcyjne i przystępne.
Mówiąc ogólnie, leasing jest jak najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Trzeba oczywiście zdawać sobie sprawę z istnienia jego złych stron, ale w gruncie rzeczy skorzystanie z takiego finansowania przy kupowaniu samochodu dla firmy zwykle bardzo się opłaca.