Jaki samochód można wziąć w leasing

Wzięcie samochodu w leasing to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań pozwalających na sfinansowanie zakupu takiego pojazdu, cieszące się dużym uznaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Trzeba przyznać, że usługa ta faktycznie posiada mnóstwo zalet, co czyni z niej bardzo korzystną propozycję w wielu sytuacjach. Należy jednak poznać kilka podstawowych zasad, jakie obowiązują przy braniu leasingu.

                Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że w leasing można wziąć właściwie każdy samochód. Inaczej niż w przypadku wielu innych usług tego typu, leasing pozwala nam na kupienie również używanego samochodu. Zasada ta nie obowiązuje jednak w przypadku każdej oferty – leasingodawca sam oceni, czy interesujący nas samochód używany można objąć takim finansowaniem. Najczęściej stosowanym ograniczeniem jest tutaj wiek.

                Objęcie samochodu używanego leasingiem jest niewątpliwie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu uzyskamy finansowanie na bardzo opłacalny dla nas wydatek; trzeba jednak dowiedzieć się wcześniej, czy dotyczy to również interesującego nas akurat pojazdu.