Leasing – czy to się opłaca?

Leasing zalicza się do najpopularniejszych usług na rynku finansowym. Bardzo chętnie korzystają z niego przedsiębiorcy, którzy dzięki niemu mogą w prosty sposób uzyskać odpowiednie finansowanie wydatków związanych z rozwojem ich firm. Może to być jednak również propozycja dla klientów prywatnych, którzy po prostu stoją w obliczu dużych wydatków i szukają odpowiedniej pomocy.
Należy jednak pamiętać, że leasing nie posiada samych zalet – możemy doszukać się w nim również kilku wad. Z tego powodu przed skorzystaniem z niego należy dokładnie obliczyć, czy faktycznie się nam to opłaca; czasem korzystniejszym rozwiązaniem będzie na przykład kredyt. W przypadku leasingu często możemy cieszyć się dodatkowymi udogodnieniami, jak chociażby ubezpieczenie samochodu otrzymane w jego ramach. Z drugiej strony, w czasie trwania leasingu nie jesteśmy właścicielami pojazdu, przez co trudniej uzyskać potem zniżki na takie ubezpieczenie.
Mówiąc ogólnie, leasing jest jak najbardziej opłacalnym wyjściem. Wiele zależy oczywiście od tego, z jakiej oferty skorzystamy – warunki takiego finansowania mogą znacznie się od siebie różnić w konkretnych instytucjach.

https://www.flotman.pl/blog/latwiejsze-zarzadzanie-flota-czym-branza-cfm-dlaczego-warto-korzystac-uslug/