Leasing – czym jest?

Na rynku finansowym możemy obecnie znaleźć całe mnóstwo różnych usług, które zarówno firmom jak i osobom prywatnym pozwalają na finansowanie sporych wydatków związanych z zakupem pojazdów czy urządzeń.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu jest leasing, po który często sięgają chociażby firmy potrzebujące odpowiednich środków na rozwój. Warto zapoznać się z nim nieco bliżej i dowiedzieć się, na czym to polega.
Leasing oferowany jest zarówno przez banki, jak i osobne instytucje. Jego zasada działania jest bardzo prosta. Leasingodawca wykupuje wskazaną przez nas rzecz – jako przykład weźmy samochód – a następnie przekazuje nam w użytkowanie. Przez określony czas mamy spłacać co miesiąc wybraną część wartości takiej rzeczy. Od zwykłego kredytu różni się to tym, że obiekt leasingu w czasie spłacania należności nie jest w stu procentach naszą własnością, choć możemy z niego korzystać praktycznie dowolnie.
Podobnie jak i wszystkie inne rozwiązania finansowe, również leasing posiada zarówno wady, jak i zalety. Niemniej jednak jego ogromna popularność pokazuje, że mimo wszystko dobre strony tego rozwiązania muszą przeważać nad złymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *