Leasing – czym jest?

Na rynku finansowym możemy obecnie znaleźć całe mnóstwo różnych usług, które zarówno firmom jak i osobom prywatnym pozwalają na finansowanie sporych wydatków związanych z zakupem pojazdów czy urządzeń.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu jest leasing, po który często sięgają chociażby firmy potrzebujące odpowiednich środków na rozwój. Warto zapoznać się z nim nieco bliżej i dowiedzieć się, na czym to polega.
Leasing oferowany jest zarówno przez banki, jak i osobne instytucje. Jego zasada działania jest bardzo prosta. Leasingodawca wykupuje wskazaną przez nas rzecz – jako przykład weźmy samochód – a następnie przekazuje nam w użytkowanie. Przez określony czas mamy spłacać co miesiąc wybraną część wartości takiej rzeczy. Od zwykłego kredytu różni się to tym, że obiekt leasingu w czasie spłacania należności nie jest w stu procentach naszą własnością, choć możemy z niego korzystać praktycznie dowolnie.
Podobnie jak i wszystkie inne rozwiązania finansowe, również leasing posiada zarówno wady, jak i zalety. Niemniej jednak jego ogromna popularność pokazuje, że mimo wszystko dobre strony tego rozwiązania muszą przeważać nad złymi.