Zasady leasingu

Współczesny rynek finansowy jest już na tyle rozwinięty,

aby móc zaoferować nam odpowiednie rozwiązanie w każdej sytuacji, kiedy tylko potrzebujemy odpowiedniego finansowania naszych wydatków. Jedną z najpopularniejszych usług tutaj dostępnych jest oczywiście leasing, który w wielu przypadkach stanowi rzeczywiście najlepsze rozwiązanie. Warto zapoznać się z nim nieco bliżej i poznać jego zasady.
Załóżmy na przykład, że przedmiotem leasingu jest samochód, który chcemy kupić. Zgłaszamy się do banku lub osobnej instytucji, która udziela takiego finansowania. Samochód zostaje przez nią wykupiony i oddany nam do użytkowania, zaś my sami przez określony czas mamy co miesiąc spłacać jego wartość, powiększoną rzecz jasna o stosowne odsetki. Należy pamiętać, że taki samochód nie jest wówczas naszą własnością aż do momentu, kiedy spłacimy wszystkie należności. Wynika z tego niestety wiele niedogodności, chociażby jeśli chodzi o uzyskanie zniżek na ubezpieczenie.
Po spłaceniu całej wartości takiego przedmiotu, przechodzi on na naszą własność. Leasing jest zatem oparty na prostych zasadach – polega niejako na „pożyczeniu” nam wskazanej rzeczy przez leasingodawcę.